Toptan Mont Reklam


Ankara Keçiören Evlendirme Dairesi Telefonu

Ankara Keçiören Evlendirme Dairesi Telefonu

Keçiören Evlendirme Dairesi Nikah Salonu

Telefon: 0(312) 361 10 46
Adres: KALABA KENT MEYDANI BELEDİYE BİNASI KEÇİÖREN / ANKARA
Keçiören Belediyesi Telefonu: 0(312) 361 10 65

Belediyenin web sitesi için tıklayınız
Belediyenin nikah sayfası için tıklayınız


Bilgi İçin:
(0312) 361 10 65 / 11 90 – 11 92

Evlendirme memurluğu: Keçiören Belediye binası 1. kat

Fatih Nikah Salonu : Şenlik Mahallesi Bulut Sk. Şenlik Blokları Altı  (0312) 314 43 19

NİKAH BAŞVURUSUNDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

• Müracaat için çiftlerden birinin yada her ikisinin Keçiören Belediyesi sınırları içerisinde ikamet etmesi ve istenen belgeleri tamamlayıp müracaat etmeleri gerekmektedir.
(Çiftlerden biri veya her ikisi de Keçiören dışında ikamet ediyorsa, bağlı bulundukları Belediyenin Evlendirme Memurluklarından İzin Belgesi getireceklerdir.)

İZİN BELGESİ:
Keçiörende İkamet edip Nikah İşlemlerini başka bir belediye yaptırmak isteyen çiftler aşağıda istenen belgeleri eksiksiz tamamlayıp bizzat memurluğumuza müracat edeceklerdir.

Evlenme müraacatı için aşağıdaki belgelerin hazırlanması gerekmektedir.

İSTENEN BELGELER

• 1-NÜFUS CÜZDANI: Müracaat sırasında son 10 yılı geçmemiş aslı ve arkalı önlü fotokopileri getirilecektir. Resimsiz Nüfus Cüzdanı kabul edilmeyecektir.

• 2-NÜFUS KAYIT ÖRNEĞİ: Nüfus Müdürlüklerinden alınacaktır. 18 yaşını doldurmayanlar ile medeni hali dul olan bayanlar nüfus kayıt örneğini vukuatlı olarak alacaklardır.

• 3-VESİKALIK FOTOĞRAF (6 ADET): 2 adet’i Evlenme Beyanlarına yapışacak 1 Adeti sağlık raporlarına, 3 adet’i müracaat sırasında getirilecektir. Fotoğraflar sivil kıyafetle Evlenme Yönetmeliğine uygun,  renkli ve son 6 ay içinde ön cepheden çektirilmiş olacaktır. Fotokopi ve renkli gözlükle çekilen fotoğraflar kabul edilmeyecektir.

Not: Baş örtülü fotoğraf vermek isteyen bayanların alın, çene ve yüz açıkta olmak şartıyla fotoğrafları kabul edilmektedir.

• 4-EVLENME BEYANI (2 ADET): Birimimizden veya aşağıda "Evlendirme Beyan Formu" linkinden çıktı alınarak teğmin edilecektir. Beyannamelerin her ikisinede fotoğraf yapıştırılacak kimlik bilgilerine göre doldurularak çiftlerin bağlı bulundukları Mahalle Muhtarı, Resmi Kurum Amirlerine, Evlendirme Memurlarına, Notere veya Konsolosluklara onay yaptırılacaktır.

a-Beyanlar doldurulurken silinti ve karalama yapılmayacak, yanlışlık olduğu takdirde üstü çizilerek beyan sahibi tarafından düzeltilip imzalanacaktır. Beyannameler bilgisayar çıktısı veya mürekkepli kalem yada pilot kalemle doldurulacaktır.
b-T.C. Kimlik Numaraları Nüfus Kayıt Örneklerinden yazılacaktır.
c-Doğum tarihleri gün, ay ve yıl olarak yazılacaktır.
d-Medeni hal bölümüne Bekar, Dul veya Boşanmış şeklinde uygun olan yazılacaktır. Dul ise eşinin ölüm tarihi, boşanmış ise boşanma kararının kesinleşme tarihi gün - ay - yıl olarak yazılacaktır.
(Kadın dul veya boşanmış ise, evlenebilmesi için 300 günlük İddet Süresinin geçmesi gerekmektedir.
Bu süre geçmemiş ise, iddet süresinin kaldırılması için Aile Mahkemesinden Mahkeme Kararı getirilecektir.)

• 5-SAĞLIK RAPORU VE TALASEMİ (Akdeniz Anemisi) TESTLERİ: Türk Medeni Kanunu’nun 136. maddesi gereği, 1593 sayılı Umumi Hıfzısıhha Kanunu’nun 123 ve 124. maddelerinde belirtilen çiftlerin evlenmeye engel hastalığı bulunmadığını gösterir (Kan Grubu, Hepatit B-C, Frengi ve AIDS) laboratuar testlerini İl Sağlık Müdürlüğünce belirlenen , AÇS/AP Merkezlerinden Rapor haline getirilecektir. (Raporlar resimli ve mühürlü olacaktır.)

Not: Kadının 50 yaş üzerinde olması halinde veya cerrahi menopoz sonrası (ameliyat raporunun ibrazı halinde) kendisi ile evleneceği erkeğin Akdeniz anemisi taraması yapılmasına gerek yoktur.

Sağlık Raporu ve Talasemi testlerini yaptırabileceğiniz AÇS/AP Merkezleri sayfamızda mevcuttur.                                                 

Nikah Akdi için Akdeniz Anemesi ve Sağlık Raporu Alınabilecek Merkezler

• EK BİLGİLER:
EVLENME YAŞI: 18 yaşını doldurmuş herkes başka bir kimsenin iznine bağlı olmaksızın evlenebilir.

Yaşı Küçük Olanlar;
a-17 yaşını  doldurmuş kız veya erkeklerin evlenebilmesi için, beyanda Yasal Temsilcinin İzni bölümüne Anne ve Baba veya Vasi imzası ile adı-soyadı yazılarak Muhtar veya Notere onaylatılacak, Nüfus Cüzdanı fotokopileri başvuru sırasında getirilecektir. Anne veya Babadan biri ölmüş ise Nüfus kaydı ile belgelenecektir.
b-16 yaşını doldurmuş erkek veya kadının evlenebilmesi için Mahkeme Kararı getirmesi gerekmektedir.

c- Evlendikten sonra, önceki soyadını koca soyadı ile birlikte kullanmak isteyen bayan; 4721 Sayılı Türk Medeni Kanunu’nun 187. Maddesi uyarınca, Birimimizce verilen 2 adet dilekçeyi dolduracaklardır.

Soyadı Dilekçesi İçin Tıklayınız

YABANCI UYRUKLU:

a) Türkçe Evlenme Ehliyet Belgesi; Yabancı devletin yetkili merkezi makamlarından veya o devletin konsoloklarından alınacaktır. Çok dilli ve Apostille belgeler hariç Türk Dışişleri Bakanlığına tasdik ettirilecektir. Belge yabancı dilde ise Türk Dışişleri Bakanlığı tastikinden sonra Noter Onaylı Türkçe tercümesi yaptırılacaktır. Belge 3 adet fotokopisiyle birlikte getirilecektir.
b) Pasaport aslı ve fotokopisi. Latin karakterli değil ise Noter Onaylı Türkçe Tercümesi yaptırılacaktır.
c) Yabancı uyruklu Türkçe bilmiyorsa nikahta tercüman getirmek zorundadır.

MÜRACAAT:
Belgeler eksiksiz olarak hazırlandıktan sonra saat: 16:30 ‘a kadar memurluğumuza müracaat edilecektir.

Aile Cüzdan Ücreti ve harçlar müracaat esnasında belediyemize ödenecektir.

DİKKAT!!!

Nikah randevüsü alan çiftler, kendilerini tanıyan onsekiz yaş üzeri İKİ ŞAHİTLE birlikte belirtilen nikah saatinden 10-15 dakika önce gelmeleri rica olunur.

Tüm Evrakların kanuni geçerlilik süresi 6 aydır.
Facebook'a Ekle Cevap Yaz
lal
Ocak 31, 2011, 02:36:54 ÖÖ


Bu mesajı alıntı ile cevaplaAlıntı

Etiket:
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yanıtla | Yazdır

Kum Torbası
TinyPortal v1.0 beta 3 © Bloc