Toptan Mont Reklam


Tansiyonu düşürmek için limonlu su için

Hacettepe Üniversitesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Nefroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çetin Turgan, insanların Günde ortalama 8-10 gram Tuz aldıklarını; işlenmiş gıda ve hazır gıda tüketenlerde, tadına bakmadan yemeğine tuz ilave edenlerde bu miktarın 15 grama çıktığını söyledi.


Fazla Tuza ihtiyaç yok

Prof. Dr. Çetin Turgan’ın verdiği bilgilere göre; bir kişinin günde 3-4 gramdan daha fazla tuza ihtiyacı yok. Ancak, Hipertansiyon tedavisinde bu kadar sıkı tuz kısıtlaması yapılmıyor. Günde 6 gramın altındaki tuz kısıtlaması, Hipertansiyon tedavisi için yeterlidir.

Sarımsak yerine Limon tercih edin

Tansiyonun yükselmesi veya düşmesi anında halk arasında sıkça kullanılan Tuzlu ayran içilmesi veya Sarımsak yenilmesi gibi yöntemler, yararlı değildir. Tansiyonu düşen kişi uzanıp dinlenirse, sorun çözülecektir. Aynı durum sarımsak için de geçerlidir. Yapılan bir çalışmada, hastaların yarısına sarımsak verilmiş, yarısına ise verilmemiş. Yapılan kan Basıncı ölçümlerinde her iki grup arasında fark olmadığı görülmüş. Tedavi amacıyla kullanmamak şartıyla, limonlu Suyun kan basıncını düşürücü etkisi var. Tansiyonu düşürme adına, limonlu Su içmek sarımsak yemekten daha faydalı.

"Tansiyonu düşürmek için limonlu su için"

yazısı sadece bilgilendirme içindir. Hiç bir zaman kendi kendine tanı ve tedavi amacını taşımaz. Tansiyonu düşürmek için limonlu su için ile ilgili sağlık probleminiz varsa mutlaka Doktorunuza danışmanız gereklidir.

                                                                          Elestiriyoruz.com Sağlık Ekibi


Facebook'a Ekle Cevap Yaz
hekimce
Ocak 23, 2010, 12:38:12 ÖÖEtiket: tansiyon tansiyonu düşürmek sağlık ile ilgili 
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır

Kum Torbası
TinyPortal v1.0 beta 3 © Bloc