Toptan Mont Reklam


Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Nedir ? Nasıl uygulanır ?

Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis nedir. Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis  nasıl uygulanır. Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis cezası. Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis cezası nedir. Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis infazı nasıl oluyor.

Ağırlaştırlımış Müebbet Hapis cezası son zamanlarda ülkemizde meydana gelen vahşet görüntüleri ile vicdanları sızlatan , aile ocaklarına ateş düşüren katiller e idam cezası verilmesi, halk tarafından istenmesi sonrasında bu türk vakaların ağırlaştırılmış Müebbet hapis cezası ile cezalandırıldıkları söylendi. Peki nedir bu ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası.

Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası.

Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası
Madde 47 - (1) Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası hükümlünün hayatı boyunca devam eder, kanun ve tüzükte belirtilen sıkı güvenlik rejimine göre çektirilir

1) Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının infazı rejimine ait esaslar aşağıda gösterilmiştir:

a) Hükümlü, tek kişilik odada barındırılır.

b) Hükümlüye, günde bir saat açık havaya çıkma ve spor yapma hakkı tanınır.

c) Risk ve güvenlik gerekleri ile iyileştirme ve eğitim çalışmalarında gösterdiği gayret ve iyi hâle göre; hükümlünün, açık havaya çıkma ve spor yapma süresi uzatılabileceği gibi kendisi ile aynı ünitede kalan hükümlülerle temasta bulunmasına sınırlı olarak izin verilebilir.

d) Hükümlü, yaşadığı yerin olanak verdiği ve idare kurulunun uygun göreceği bir sanat veya meslek etkinliğini yürütebilir.

e) Hükümlü, kurum idare kurulunun uygun gördüğü hâllerde ve onbeş günde bir kez olmak üzere (f) bendinde gösterilen kişilere, süresi on dakikayı geçmemek üzere telefon edebilir.

f) Hükümlüyü; eşi, altsoy ve üstsoyu, kardeşleri ve vasisi, belirlenen gün, saat ve koşullar içerisinde onbeş günlük aralıklarla ve günde bir saati geçmemek üzere ziyaret edebilirler.

g) Hükümlü hiçbir suretle ceza infaz kurumu dışında çalıştırılamaz ve kendisine izin verilmez.

h) Hükümlü, kurum iç yönetmeliğinde belirtilenlerin dışında herhangi bir spor ve iyileştirme faaliyetine katılamaz.

ı) Hükümlünün cezasının infazına, hiçbir surette ara verilemez. Hükümlü hakkında uygulanacak tüm sağlık tedbirleri, tıbbî tetkik ve zorunluluklar hariç ceza infaz kurumlarında, mümkün olmadığı takdirde tam teşekküllü Devlet ya da üniversite hastanelerinin tek kişilik ve yüksek güvenlikli mahkûm koğuşlarında uygulanır.


Facebook'a Ekle Cevap Yaz
Milletvekili-aday-adaylar
Mart 31, 2011, 11:22:11 ÖS


Bu mesajı alıntı ile cevaplaAlıntı

Etiket:
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yanıtla | Yazdır

Kum Torbası
TinyPortal v1.0 beta 3 © Bloc