Toptan Mont Reklam


Turgut özal üniversitesi nerede ne zaman kuruluyor hangi bölümler var bu haberde

Turgut özal üniversitesi nerede ne zaman kuruluyor hangi bölümler var bu haberde

darbeci paşaların isimleri okullara verildiği necip ülkemizde nihayet vatana millete yaptığı hizmetlerle halkın sevgilisi olmuş 8. Cumhurbaşkanımız Turgut Özal adına da bir üniversite kuruluyor.
bu üniversite nerede kuruluyor, hangi bölümler olacak ayrıntılar


haber7.com haberinden ve elestiriyoruz.com dan.

Tasarıya göre kurulacak olan Turgut Özal Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler, Hukuk, Mühendislik, Tıp ile Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Sağlık Bilimleri Enstitülerinden oluşacak. Tasarının gerekçesinde Türkiye de ortaöğretimdeki okullaşma oranındaki yükselişin nüfus artışı ve ekonomik gelişmelerin yükseköğrenime olan talebi artırdığına dikkat çekildi.

Gerekçede  Türkiye de 2007-2008 eğitim-öğretim yılında üniversitelerin açık öğretim ve diğer yükseköğretim kurumları hariç ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarda eğitim gören toplam 1 milyon 606 bin 822 öğrencinin 123 bin 525 i vakıf üniversitelerinde eğitim-öğretim yapmaktadır. Devlet kaynakları ile değil kendi yarattıkları kaynaklarla kazanç amacı gütmeden vakıflar tarafından, kanunla kurulan kamu tüzel kişiliğine sahip vakıf üniversiteleri Türk yükseköğretiminin ayrılmaz bir parçası ve önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Turgut Özal Düşünce ve Hamle Vakfı tarafından Ankara da  Turgut Özal Üniversitesi  adıyla yeni bir vakıf üniversitesinin kurulması, Türkiye nin genç nüfusunun yükseköğretim talebini karşılamada yardımcı olacaktır  denildi. (ANKA)


Üniversite nerede kuruluyor?

Turgut özal üniversitesi nerede ne zaman kuruluyor hangi bölümler var bu haberdeEğitim hizmetine güçlü bir akademik kadroyla hazırlanan Turgut Özal üniversitesi önümüzdeki yıl Ankara Keçiören-Etlik'de ders başı yapacak. Daha sonra kampüs çok daha büyük bir alana taşınacak.

Hazırlıklar son aşamasına geldi. Artık öğrencilerin Turgut Özal üniversitesini tercih etmesi bekleniyor. Özal Üniversitesini seçecek öğrencilerinse bir dizi avantajı olacak.


resmi gazetede yayınlanan üniversite bölümleri

      EK MADDE 116 � Ankara�da Turgut Özal Düşünce ve Hamle Vakfı tarafından 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun vakıf yükseköğretim kurumlarına ilişkin hükümlerine tabi olmak üzere, kamu tüzel kişiliğine sahip Turgut Özal Üniversitesi adıyla bir vakıf üniversitesi kurulmuştur.
            
Bu Üniversite, Rektörlüğe bağlı olarak;
            
       a) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden,

 b) Hukuk Fakültesinden,
      
       c) Mühendislik Fakültesinden,
 
ç) Tıp Fakültesinden,
      
       d) Fen Bilimleri Enstitüsünden,
 
e) Sosyal Bilimler Enstitüsünden,
        
       f) Sağlık Bilimleri Enstitüsünden, oluşur.
Facebook'a Ekle Cevap Yaz
aXi
Temmuz 11, 2009, 12:47:25 ÖÖ


Bu mesajı alıntı ile cevaplaAlıntı

Etiket: Turgut özal üniversitesi  nerede  kuruluyor açılıyor  hangi bölümler  ne zaman 
Sayfa: [1] 2  Hepsi   Yukarı git
Yanıtla | Yazdır

Kum Torbası
TinyPortal v1.0 beta 3 © Bloc