Toptan Mont Reklam


Geceyarısı Güneşi ( Midnight Sun ) Alacakaranlık Serisi 5. kitap hakkında

Geceyarısı Güneşi ( Midnight Sun ) Alacakaranlık Serisi 5. kitap hakkında


Haber, Magazin, Televizyon, Detay, Bilgi, Kitap, Kültür- Sanat, Film, Sinema, Foto, Fotoğraf, TV, Kitap Özetleri, Yeni, Yeni Haber, Robert Pattison, Alacakaranlık, Twilight, Edward Cullen, Bella- Edward, Kristen Stewart, Midnight Sun, Geceyarısı Güneşi, Midnight Sun (Geceyarısı Güneşi), Stephenie Meyer, Midnight Sun Kitabı Hakkında, Twilight Yeni kitap

İşte beklenen kitap geceyarısı güneşi

Stephenie Meyer’in kaleme aldığı ve tüm dünyada büyük yankı uyandıran Twilight (Alacakaranlık) Serisi, Alacakaranlık-Yeni Ay-Tutulma ve Şafak Vakti isimli dört kitap ile sonlandırıldı.


Fakat yazar bununla yetinmeyip, serinin ilk kitabından itibaren bir de Edward karakterinin bakış açısı ile seriyi yeniden yazmayı planlamıştı. Bella karakterinin gözüyle yazılan serinin ilk kitabı olan Alacakaranlık’ın Edward versiyonuna yazar, Midnight Sun (Geceyarısı Güneşi) adını vermişti. Fakat Stephenie Meyer’in evine hırsız gireceği ve yarılamış olan kitabın çalınıp internete yayılabileceği kimsenin aklına gelmemişti.

İş böyle olunca Meyer, kitabın devamını getirmemeyi ve hatta bir süre yazmamayı yeğlemiş, lakin ardından yapılmış olan bir açıklamada; Midnight Sun’ı en baştan tekrar kaleme alacağı söylenmişti. Şimdi Twilight okuyucuları merakla bu kitabı bekliyor. ;)

Kitap İçeriği Hakkında

Bilindiği üzere bu kitap Edward’ın gözünden. Edward hep kendisinin ‘karanlıkta olduğunu’ düşünüyordu, yani hayatı hiç daha iyiye gitmedi. Şöyle de diyebiliriz ki sürekli geceyarısı olan bir ortamda yaşadı. Ama Bella hayatına girdiğinde, her şeye rağmen dünyasında bir ışık olduğunu farketti. Çünkü, Edward’ın 2. kitapta Bella’yla konuşurken de belirttiği gibi, bella onun için bir tür güneş olmuştu.

    * Aslında bu kitabı anlatmak için direkt bir alıntı kullanabiliriz:

“Senden önce, Bella, hayatım ay olmayan bir gece gibiydi. Çok karanlıktı ama yıldızlar vardı – ışığı, nedeni işaret eden.. ve sonra sen bir meteor gibi gökyüzüme girdin. Birdenbire her şey yanıyordu; parlaklık vardı, güzellik vardı. Ve sen gittiğinde, meteor ufukta kaybolduğunda, her şey simsiyah oldu. Hiçbir şey değişmemişti, ama benim gözlerim ışıktan kör olmuştu. Yıldızları göremiyordum artık. Ve hiçbir şey için bir neden kalmamıştı.” -Edward Cullen [Yeni Ay]
Facebook'a Ekle Cevap Yaz
Efendi
Temmuz 22, 2010, 07:26:56 ÖS


Bu mesajı alıntı ile cevaplaAlıntı

Etiket:
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yanıtla | Yazdır

Kum Torbası
TinyPortal v1.0 beta 3 © Bloc